| ASIN | B06XF6NF5Y |
| Bed Size | 17.32 x 12.59 x 20.86 inches |
| Bed Type | Benches |
| Best Sellers Rank | #40,058 in Musical Instruments ( See Top 100 in Musical Instruments ) #44 in Keyboard Benches |
| Brand | RockJam |
| Colour | black |
| Country of Origin | USA |
| Customer Reviews | 4.6 out of 5 stars 15,894 Reviews |
| Frame Material | Alloy Steel |
| Furniture Finish | black |
| Global Trade Identification Number | 05025087002131 |
| Is Assembly Required? | No |
| Item Depth | 26.29 inches |
| Item Dimensions | 32 x 44 x 53 Centimeters |
| Item Dimensions D x W x H | 66.8D x 14W x 62H Centimeters |
| Item Weight | 7.5 Pounds |
| Manufacturer | PDT Ltd - Import (UK Vendor, Product FOB China) |
| Manufacturer Part Number | RJKBB100 |
| Material | RockJam RJKBB100 KB100 Keyboard Bench |
| Maximum Weight Recommendation | 340 Pounds |
| Model number | RJKBB100 |
| Product Care Instructions | Wipe with Dry Cloth |
| Product Dimensions | 66.8D x 14W x 62H Centimeters |